11 kolejka E-LIGI

GKS Tychy vs Górnik Zabrze 22:00 poniedziałek

GKS: 6 miejsce w tabeli
Ostatni mecz: 3-2 z GKS Jastrzębie
Najlepszy strzelec: Fabich 4 bramki

Górnik: 5 miejsce w tabeli
Ostatni mecz: 3-6 z Widzewem Łódź
Najlepszy strzelec: Tokarski, Chochoł 6 bramek

Typ: X

Śląskie derby zapowiadają się bardzo ciekawie, gdyż w poprzedniej serii spotkań oba zespoły trochę sobie postrzelały co może i tym razem zwiastować ciekawe widowisko. Oba sąsiadują również w tabeli i w przypadku zwycięstwa gospodarzy to właśnie GKS przeskoczy Górnika i awansuje na 5 miejsce w tabeli. Jest więc o co walczyć.

Zawisza Bydgoszcz vs GKS Jastrzębie 23:00 poniedziałek

Zawisza: 8 miejsce w tabeli
Ostatni mecz: 0-2 z Odrą Wodzisław
Najlepszy strzelec: Jakubik, Joudatt 2 bramki

GKS: 4 miejsce w tabeli
Ostatni mecz: 2-3 z GKS Tychy
Najlepszy strzelec: Wegański 6 bramek

Typ: X2

Oba zespoły poniosły w poprzedniej kolejce porażki więc teraz ich chęć rehabilitacji powinna być jak najwyższa. Trochę więcej szans na zwycięstwo przyznajemy gościom, choć jeśli partnerzy z drużyny postanowią wesprzeć Jaszkowskiego i zagrać na podobnym poziomie to są w stanie sprawić że 3 punkt zostaną w Bydgoszczy.

Widzew Łódź vs Śląsk Wrocław Esports 21:00 czwartek

Widzew: 2 miejsce w tabeli
Ostatni mecz: 6-3 z Górnikiem Zabrze
Najlepszy strzelec: Uzdrowski 16 bramek

Śląsk Esports: 1 miejsce w tabeli
Ostatni mecz: 6-0 z Ruchem Chorzów
Najlepszy strzelec: Michalczuk 18 bramek

Gra o tron, mecz o mistrzostwo – jakby go nie nazwać, czwartkowe starcie dwóch najlepszych ligowych ekip może dać odpowiedź na to, która z nich na koniec sezonu będzie mistrzem pierwszej edycji E-LIGI. Oba zespoły głośno deklarują swoje zwycięstwo, a kibice ostrzą sobie żeby na pojedynek Uzdrowskiego z Michalczukiem, którzy między sobą powinni rozstrzygnąć tytuł króla strzelców. Wyjątkowo nie podejmujemy się wytypowania wyniku, choć zwycięstwo Widzewa przedłużyłoby jeszcze emocje dotyczące zajęcia pierwszego miejsca, gdyż przypadku wygranej Śląska Esports wrocławianie już w następnej kolejce (i na trzy przed końcem  sezonu) będą mogli świętować mistrzostwo. Niech po prostu wygra lepszy.

Ruch Chorzów vs Odra Wodzisław Śląski 22:00 czwartek

Ruch: 7 miejsce w tabeli
Ostatni mecz: 0-6 z Widzewem Łódź
Najlepszy strzelec: Łoboda 6 bramek

Odra: 3 miejsce w tabeli
Ostatni mecz: 2-0 z Zawiszą Bydgoszcz
Najlepszy strzelec: Powaga 9 bramek

Typ: X2

Zamykające 11 kolejkę kolejne śląskie derby powinny być zaciętym i wyrównanym spotkaniem, choć delikatnym faworytem będą w nim wodzisławianie, którzy ostatnio prezentują równą i stabilną formę. Chorzowianie zaś będą się starali zmazać plamę po wysokiej porażce z Widzewem i udowodnić że są jeszcze w stanie pokazać kawałek dobrej piłki, co w tym sezonie robili już przecież kilkukrotnie. Muszą tylko ograniczyć swoje błędy (głównie w obronie), których w ostatnich spotkaniach było po prostu mnóstwo.

Zostaw komentarz

Masz pytania? Napisz!