Komunikat w sprawie meczu 4 kolejki GKS Jastrzębie – Zawisza Bydgoszcz

W związku z naruszeniem Regulaminu Rozgrywek  w meczu 4 kolejki GKS Jastrzębie – Zawisza Bydgoszcz, poprzez udział nieuprawnionego zawodnika w drużynie gości (otrzymanie łącznie trzech żółtych kartek w meczach poprzedzających to spotkanie regulamin rozgrywek §12. Ustęp 4), a także biorąc pod uwagę niedopełnienie obowiązku, dostarczenia dwóch źródeł transmisji na mecz wynikającego (§6. ustęp 1), postanawia co następuje:

  1. Zweryfikować wynik meczu na 3:0 na korzyść GKS-u Jastrzębie.
  2. Uznać zawieszenie zawodnika, którego sprawa dotyczy za odbyte.

Komisja ligi dołożyła wszelkich starań by sprawa została rozwiązana polubownie, jednak brak możliwości wypracowania kompromisu i skala naruszeń, czyli dwa potwierdzone, bardzo poważne zaniedbania jakie wystąpiły w omawianym meczu nie dały nam możliwości zastosowania innego środka niż weryfikacja wyniku meczu na niekorzyść gości.

Komisja E-LIGI

Dawid Nowak
Michał Podlas


Komunikat w sprawie meczu 4 kolejki Górnik Zabrze – GKS Tychy

Komisja ligi na podstawie Regulaminu Rozgrywek badając sprawę wystąpienia nieuprawnionego zawodnika w zespole GKS Tychy stwierdza, że doszło do naruszenia regulaminu (§12. Ustęp 4). Mimo to Komisja ligi, biorąc pod uwagę wniosek drużyny przeciwnej o umożliwienie powtórzenia tego meczu i fakt, iż nie stwierdzono żadnych innych nieprawidłowości ze strony GKS-u Tychy w tym, ani żadnym innym meczu E-LIGI na podstawie §8 ustęp 12 odstępuje od wymierzenia kary przewidzianej w §8. ustęp 6 lit. d i uznaje mecz za nieodbyty, jednocześnie nakazując ponowne jego rozegranie dnia 1 listopada o godzinie 22.00.

Komisja E-LIGI

Dawid Nowak
Grzegorz Duda

  • E-LIGAeFootballGKS JastrzębieGKS TYCHYGórnikOdraPodsumowanieRuchŚląskWidzewZawisza
    PODSUMOWANIE KOLEJKI NR 4

Comments (1)

  1. PODSUMOWANIE KOLEJKI NR 4 – E-LIGA

    […] Mecz został zweryfikowany jako walkower dla GKS Jastrzębie 3:0. Więcej TUTAJ […]

Zostaw komentarz

Masz pytania? Napisz!