2 kolejka E-LIGI

GKS Jastrzębie vs Ruch Chorzów 20.00

Zaczynamy kolejkę nr 2 od śląskiego meczu. Gospodarze po wyrównanym spotkaniu w regionalnych derbach z Odrą Wodzisław na pewno mają niedosyt. Podrażnione ambicje z pewnością ma ich kluczowy gracz, Bartłomiej „Ronbalto” Bałdyś, który po dwóch świetnych asystach opuścił plac gry w wyniku otrzymania dwóch żółtych kartek. Nie skutkują one zawieszeniem tak więc Bartek z pewnością będzie chciał się zrehabilitować za osłabienie drużyny.

Z kolei chorzowski Ruch po inauguracyjnym falstarcie musi pokazać lepszy futbol. “Niebiescy” z Widzewem nie zagrali w najsilniejszym składzie, zabrakło między innymi kapitana Michała „Miśka” Petrusa czy filaru pomocy Marcina „Mnysza” Szumnego. Czy w tym meczu ich zobaczymy i pomogą oni przywieźć 3 punkty do Chorzowa?

GKS: 4 miejsce w tabeli
Ostatni mecz: 2-2 z Odrą Wodzisław
Najlepszy strzelec: Wegański 2 gole
Ruch: 8 miejsce w tabeli
Ostatni mecz: 0-4 z Widzewem Łódź

Typ redakcji – Dawid Nowak: Pojedynek o 6 punktów. Ruch jest na musiku z uwagi na porażkę
w pierwszym meczu. Jeśli Wegański będzie w formie, wyczuwam remis.
Typ: X2

Górnik Zabrze vs Odra Wodzisław  21.00

Gospodarze na rozpoczęcie ligi przywieźli z Bydgoszczy 3 punkty. Szczególnie na uznanie zasługuje ich skuteczność pod bramką. Czy i tym razem Mariusz “G-das” Grdeń i spółka będą z chirurgiczną precyzją wykańczać akcję i punktować rywala?

Odra po derbach może czuć niedosyt. Ciekawy mecz z GKSem Jastrzębie skończył się remisem zatem Wodzisławianie będą polowali na pierwszą pełną zdobycz punktową. Czy Lay znów popisze się snajperskim instynktem i poprowadzi Odrę do zwycięstwa?

Górnik: 2 miejsce
Ostatni mecz: 3-0 z Zawiszą Bydgoszcz
Najlepsi strzelcy: Tokarski, Tomanek i Łukosz po 1 golu
Odra: 5 miejsce
Ostatni mecz: 2-2 z GKS Jastrzębie
Najlepsi strzelcy: Powaga, Lay po 1 golu

Typ redakcji – Dawid Nowak: 2 ofensywne drużyny. Odra podrażniona niewykorzystaną szansą na 3 pkt w pierwszym meczu będzie chciała szybko się odgryźć. Górnik jednak pokazał, że liczy się to co w siatce.
Typ: 1X

Śląsk Wrocław Esports vs Zawisza Bydgoszcz 22.00

Gospodarze mają na koncie efektowne zwycięstwo z Tyskim GKS. Po dobrej inauguracji gwiazdozbiór z Wrocławia ma ochotę na kolejne 3 punkty. Kasjan „Kasy” Bojarowski, Łukasz „Bolek” Bola i Wojciech „Polan” Polanowski zrobią wszystko, aby zwycięstwo zostało dopisane do konta Śląska.

Natomiast Zawisza po bardzo ciekawym i wyrównanym spotkaniu z Górnikiem Zabrze może mówić o podrażnionych ambicjach. Czy zatem Zetka grając na wyjeździe z faworytem urwie punkty?

Śląsk: 3 miejsce
Ostatni mecz: 3-1 z GKS Tychy
Najlepsi strzelcy: Michalczuk, Kryciński po 1 golu
Zawisza: 7 miejsce
Ostatni mecz: 0-3 z Górnikiem Zabrze

Typ redakcji – Dawid Nowak: Mecz z podtekstem. Zawisza bardzo źle zareagował na 1 kolejkę i spryt Śląska, zatem będą chcieli utrzeć nosa faworytowi. Złe emocje i tracone gole źle wpływały na nich w 1 meczu. Niestety obawiam się, że i w drugim będzie to strata punktowa.
Typ: 1

Widzew Łódź vs GKS Tychy 23.00

Liderzy tabeli po łatwym zwycięstwie z Ruchem Chorzów podejmują u siebie kolejny klub, z którym teoretycznie powinni sobie poradzić. Dawid „DawidSMS” Zając znów zapowiada komplet punktów i zachowanie pozycji lidera.

Natomiast Tyski GKS powalczy o zdobycie pierwszych oczek. Czy faworyt pozostanie na miejscu lidera, czy też bramkarz gości Mateusz Tworzewski swoimi dobrymi interwencjami utrudni życie napastnikom Widzewa?

Widzew: 1 miejsce 
Ostatni mecz: 4-0 z Ruchem Chorzów
Najlepszy strzelec: M. Uzdrowski 2 gole
GKS: 6 miejsce
Ostatni mecz: 1-3 ze Śląskiem Wrocław
Najlepszy strzelec: Trejster 1 gol

Typ redakcji – Dawid Nowak: Creme dela creme E-LIGI. Obydwie drużyny jako jedne z nielicznych mają w swoich szeregach bramkarzy w postaci realnych graczy. Z całą pewnością wszystkie oczy będą zwrócone głównie na ich interwencje.
Typ: 1

 

Zostaw komentarz

Masz pytania? Napisz!