Mecz sparingowy Górnik Zabrze – Ruch Chorzów 3-2 (1-2)

Mimo, że towarzyskie to Wielkie Derby Śląska zgodnie z przewidywaniami dostarczyły licznie zebranym kibicom wielu emocji.

Już w 7min Gruszka po podaniu Tokarskiego wyprowadził gospodarzy na prowadzenie…którym cieszyli się tylko dwie minuty, gdy po ładnej kontrze i strzale głową Pituła błyskawicznie doprowadził do remisu. Chorzowianie poszli za ciosem i w 11min bramkarz Górnika musiał się sporo natrudzić, aby obronić mocny strzał Paczuły z 20 metrów. W odpowiedzi trzy minuty później dobrze zachował się golkiper “niebieskich”, który wygrał pojedynek sam na sam z Chochołem.
W 21min był on jednak bezradny, gdy atomowym strzałem zza pola karnego popisał się Pietryga wyprowadzając gości na prowadzenie. Ostatnie 15 minut pierwszej połowy to ataki chorzowian i tylko swojej nieskuteczności pod bramką przeciwnika zawdzięczali to, że nie schodzili do szatni prowadząc 3-1.

Po zmianie stron prawie natychmiast zarysowała się przewaga gospodarzy, którzy w przerwie musieli sobie powiedzieć kilka mocniejszych słów. Przyniosło to spodziewany efekt, gdyż już
w 51min Chochoł doprowadził do remisu wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem gości. Potem spotkanie się wyrównało i oba zespoły miały swoje szanse, ale to zawodnikom Górnika udało się zadać w 82min decydujący cios po precyzyjnym strzale Tokarskiego z rzutu wolnego. Chorzowanie szansę na remis mieli już w doliczonym czasie gry, ale Pitule nie udało się skopiować wyczynu Tokarskiego i po jego strzale z rzutu wolnego z 18 metrów piłka trafiła w mur.

Chwilę później sędzia zakończył spotkanie, w którym ostatecznie to zabrzanie okazali się lepsi wygrywając 3-2. Natomiast “niebiescy” okazję do rewanżu będą mieli już wkrótce, w zbliżających się wielkimi krokami rozgrywkach E-LIGI.

Bramki: Gruszka 7, Chochoł 51, Tokarski 82 – Pituła 9, Pietryga 21,

Górnik Zabrze: CPU – Orłowski, Łukomski, Łukosz, Mikołajczyk, Grdeń, Kubera, Tokarski, Chochoł, Gruszka, Tomanek

Ruch Chorzów: CPU – Blaszczok, Szyszło, Kostro, Kolasa, Szumny, D.Petrus, Pietryga, K.Paczuła, Pituła, M.Surma