Mecz sparingowy Śląsk Wrocław – GKS Jastrzębie 5-0 (3-0)

Rozpoczęcie rozgrywek E-ligi zbliża się wielkimi krokami. Dziś swój mecz kontrolny rozegrały zespoły Śląska Wrocław i GKS Jastrzębie, które już niedługo spotkają się w walce o ligowe punkty.

Początek spotkania był bardzo spokojny. Obie drużyny nastawiły się na walkę w środku pola
i na pierwszą groźniejszą sytuację przyszło czekać kibicom do 13min, gdy po strzale Wegańskiego bramkarz Śląska popisał się dobrą interwencją. W odpowiedzi w 37min z 20 metrów mocno uderzył Bola, ale tym razem to bramkarz gości był na posterunku. W 39min jakimś cudem obrońcy gospodarzy na piątym metrze wygarnęli piłkę spod nogi szarżującego Wegańskiego, a minutę później Kulpa w doskonałej sytuacji minął się z futbolówką. I kiedy wydawało się, że przewaga zawodników GKS-u w tej część gry musi zostać udokumentowana bramką, cały misterny plan poszedł w diabły za sprawą akcji ratunkowej zakończonej czerwoną kartką dla Dawida Pateraka. Na domiar złego w 42min celnie z rzutu wolnego przymierzył Bojarowski, minutę później wynik po kontrze podwyższył Hruszka, a w doliczonym czasie gry zamieszanie w polu karnym GKS-u po rzucie rożnym wykorzystał Michalczuk i pierwsza połowa zakończyła się niespodziewanie wysokim prowadzeniem gospodarzy.

Dwie minuty po zmianie stron na 4-0 podwyższył ponownie Michalczuk, a w 55min jak się okazało ostateczny wynik spotkania ustalił Hruszka. Goście próbowali jeszcze nawiązać walkę i zdobyć choć honorowego gola, ale grając jednego zawodnika mniej nie byli w stanie sforsować mądrze grającej defensywy Śląska. Tym samym spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem gospodarzy, choć do momentu czerwonej kartki to GKS miał lepsze sytuacje do objęcia prowadzenia.

Teraz przed obiema drużynami czas na analizę i wyciągnięcie wniosków, gdyż rozgrywki ligowe zbliżają się wielkimi krokami i czasu na wyeliminowanie błędów pozostaje coraz mniej.

Bramki: Bojarowski 42, Hruszka 45, 55, Michalczuk 45+3, 47

Śląsk Wrocław:
CPU – Nowak, Konowalski, Polanowski, Klimas, Bola, Rolnik, Bojarowski, Hruszka, Lewandowski, Michalczuk

GKS Jastrzębie: CPU – Struch, Bojko, Glessman, Paterak, Makarewicz, Krosowski, Antas, Sośnierz, Kulpa, Wegański

  • CiekawostkiE-LIGA
    TYPERIADA!

Zostaw komentarz

Masz pytania? Napisz!