Mecz sparingowy Widzew Łódź – Odra Wodzisław 4:3 (1:3)

10 września wszyscy fani ePESa dostali nareszcie przedsmak tego, co czeka ich wraz ze startem E-Ligi. W pierwszym w historii meczu sparingowym w formule 11vs11 zmierzyły się bowiem zespoły Widzewa Łódź i Odry Wodzisław.

Na samym początku blisko 200 kibiców zgromadzonych przed monitorami zostało przywitanych przez parę komentatorów – Dawida Nowaka i Michała Czerniaka oraz zapoznało się z efektowną oprawą graficzną, przygotowaną specjalnie na nadchodzący sezon przez Ekstraklasa PES kits oraz Spors Stream Kit.

Sam mecz rozpoczął się od ataków gości, który już w 4min wyszli na prowadzenie, gdy po podaniu Betańskiego Powaga znalazł się sam na sam z bramkarzem Widzewa i pokonał go pewnym strzałem.
Gospodarze odpowiedzieli w 14min, gdy szybką kontrę i podanie Łukaszaw87 na bramkę zamienił Gaxumi82. W 32min pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Betanski i to wodzisławianie po raz kolejny wyszli na prowadzenie, które zresztą chwilę później podwyższyli za sprawą kolejnego stałego fragmentu gry i celnej główki Powagi po świetnie wykonanym rzucie rożnym. Tym samym pierwsza połowa meczu zakończyła się zaskakującym prowadzeniem gości 3-1.

Po zmianie stron i gorącej dyskusji w szatni do roboty błyskawicznie zabrali się widzewiacy i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 49min prostopadłe podanie Dawidasms13 po raz drugi tego dnia
na gola zamienił Gaxumi82, który w 58min wykorzystując niefrasobliwość w obronie Odry skompletował hatticka doprowadzając tym samym do remisu. Potem oba zespołu miały jeszcze swoje szansę, ale to łodzianie w 90min dopięli swego, gdy po rzucie rożnym i sprytnym podaniu Radoksm Lukaszw87 z zimną krwią pokonał Bobrowskiego ustalając wynik meczu na 4-3 dla gospodarzy.

Premierowe, sparingowe  spotkanie dwóch przyszłych ligowych rywali dostarczyło naprawdę wielu emocji. Licznie zebrani kibice zobaczyli mnóstwo ciekawych akcji , siedem bramek, a mecz trzymał
w napięciu do samego końca. Oby to był przedsmak tego, co czeka nas wraz ze startem ligowego sezonu, kiedy zespoły zaczną już na poważnie walczyć o ligowe punkty.

Bramki:  Gaxumi82 14, 49, 58, Lukaszw87 90 – Powaga 4, 41, Betanski 32

Widzew Łódź:
Damis1112 – Yanoo-o, Zghermanizowany, Poranik, Radoksm, Hałi, Boski_1991, Dawidsms13, Pigul_91pl, Lukaszw87, Gaxumi82

Odra Wodzisław: Bobrowski – Sliwa, Gul, Wegner, Peplinski, Rolbiecki, Silva, Schilkowsky, Betanski, Rosak, Powaga

Zostaw komentarz

Masz pytania? Napisz!